בחירות 2015

header
header
 

 

רגע ההכרעה מתקרב. בחודשים האחרונים חרשנו את הארץ לאורכה ולרוחבה. נפגשתי מדי שבוע פנים מול פנים עם אלפי אנשים. בחוגי בית, בבתי ספר, באוניברסיטאות, בצמתים, בקניונים, אפילו על הרכבת. ביחד, ניסינו לפרק את הציניות והייאוש של שנות נתניהו, ולבנות תקווה אמיתית למהפך, ולממשלה רצינית אמיצה בראשותו של יצחק הרצוג, ממשלה שתוביל את כולנו אל עתיד בטוח ומאושר יותר.

header

מיד אחרי הפריימריז, עם סקרים מעודדים, הפכנו כולנו למושא למתקפה חסרת תקדים מצד מפלגות הימין. הפחד של ביבי ובנט מאובדן השלטון לצד החשש על השקרים והשחיתויות בהתנהלות של מפלגות הימין שחשפתי בוועדת הכספים, העביר אותם על דעתם. בתחילת מערכת הבחירות הזו ניצל נפתלי בנט את ההצבעה על העלאת שכר המינימום לתעמולה. הוא עלה לדוכן והכפיש אותי באופן אישי. אך ההכפשות והשקרים המכוערים האלה לא באמת כוונו אליי או אל מפלגת העבודה, אלא בעקיפין – כלפי כל אחד ואחת מכם. כלפי כל מי שלא מסכים עם ביבי ובנט, כל מי שמאמין בדרך של צדק, של כלכלה הוגנת, של אחריות חברתית, של שלום וביטחון אמיתי. ברגע של כעס, בלי טקסט מוכן ביד, עליתי לבימת הכנסת לענות לו.

נתנו לי שלוש דקות. השתמשתי בהן כדי לדבר על על מהי הדרך שלנו. על מהי באמת ציונות.

״דברים שיוצאים מהלב, נכנסים ללב״, סיכם את הנאום סגן יו״ר הכנסת, ואתם שיתפתם את הנאום שלי בהמוניכם והנאום הגיע בתוך יממה אחת לקרוב למיליון צפיות.

עכשיו, רגע לפני ההכרעה,
הכנו לכם תזכורת. מוזמנים לשתף ולהפיץ.

אם עוד לא יצא לכם, מוזמנים גם לצפות בנאום המקורי:

אגב, גם "ארץ נהדרת" הכינו גרסה משעשעת משלהם לנאום, שאתם יכולים למצוא כאן

 

 

אנחנו המהפך

מחר בבוקר, תניחו את הציניות בצד. כל כך הרבה ספינים ראינו בחודשים האחרונים – הסרטון של מושיק גלאמין, שופטי ועדת פרס ישראל בספרות, הנאום בקונגרס, הבקבוקים ומה לא. אבל הבחירות האלו הן לא על אף אחד מהנושאים האלה. הבחירות האלו הן עלינו. על מי אנחנו רוצים להיות, על הדרך שבה המדינה האהובה שלנו צועדת. הבחירות האלו הן בחירה בין שתי דרכים נפרדות: בין קפיטליזם קיצוני לבין ערבות הדדית וכלכלה שמעמידה את האזרח במרכז. בין הסכם מדיני וחיזוק הברית עם המערב, לבין קיפאון מדיני, בידוד בינלאומי וסיכון שמירת הרוב היהודי במדינת ישראל. בין פוליטיקה של קיפאון וייאוש, לבין פוליטיקה שמציגה פתרונות, שמביטה במציאות באופן רצינואלי, שחושבת כל הזמן איך להפוך את החלומות הגדולים ביותר למציאות.

אנחנו מוכרחים לנצח.

ואנחנו צריכים אתכם איתנו. תרימו עוד טלפון לחבר מתלבט. שכנעו עוד קרוב משפחה לבוא להצביע. אל תוותרו על אף קול.

יש לנו 24 שעות לעשות פה מהפך.

header

ואז תתחיל העבודה הקשה באמת.

בהצלחה לכולנו,
סתיו

 

 

עקבו אחרי בפייסבוקעקבו אחרי באינסטגרםעקבו אחרי בטוויטר

זה היה הדין וחשבון שלי, אם יש לכם שאלות, בעיות ואפילו ביקורת אתם מוזמנים לפנות אליי בכל דבר ועניין לכתובת הזו – sshaffir@knesset.gov.il