משחקי התקציב: ח"כ סתיו שפיר חושפת את התקציב הסודי במליאת הכנסת

בנאום אי אמון במליאת הכנסת חושפת ח"כ סתיו שפיר את התקציב הסודי של משרד האוצר, דרכו הופנו מאז תחילת השנה שינויים בסכום כולל של 30 מיליארד שקל בתקציב המדינה. שפיר עתרה לבג"ץ נגד הנוהל שמאפשר מחטפים והעברת כספים למטרות עלומות הרחק מהעין הציבורית.

 

 

סתיו שפיר: "איך אתם לא מתביישים להפנות עורף לתושבי הדרום?"

בדיון פגרה מיוחד שכינסה ח"כ סתיו שפיר, היא מטחה ביקורת חריפה על שרי הממשלה שמפקירים את תושבי הדרום. "למה אתם מפקירים את תושבי הדרום? כי אין להם לובי סחטני בממשלה?! כי הם לא מקורבים למקבלי ההחלטות?", שאלה שפיר את נציגי הקואליציה הבודדים שטרחו כלל להגיע לדיון. האזינו לנאום המלא

 

 

מה קרה כשסתיו שפיר עלתה עם ספר התקציב לנאום במליאה

סדרני מליאת הכנסת לקחו לח"כ סתיו שפיר את ארגז ספרי התקציב בהוראת ממלא מקום יו"ר הכנסת בטענה שמדובר בפרובוקציה. שפיר ביקשה להראות לציבור כיצד נראה תקציב המדינה שניתנו לחברי הכנסת רק 7 שעות ללמוד אותו. "לא מספיקים שאתם מחברי הכנסת את סעיפי התקציב ודורשים מאתנו לאשר אותו בלי לקרוא, אתם אפילו לא נותנים לאזרחי ישראל לראות איך הוא נראה?!", אמרה שפיר, "איפה נשמע דבר כזה?!"

 

 

ח"כ סתיו שפיר מפונה בכח מוועדת הכספים

במליאת הכנסת ח"כ אופיר אקוניס תקף את מנהיגי המחאה החברתית בטענה שכל מה שהמחאה רצתה זה דירה ברוטשילד, וטען שמקורות המימון היו זרים ובעלי אינטרסים. ח"כ סתיו שפיר קמה לענות לו: "אתם לא מתביישים?"

 

 

סתיו שפיר עונה להשמצות של אופיר אקוניס על המחאה החברתית

במליאת הכנסת ח"כ אופיר אקוניס תקף את מנהיגי המחאה החברתית בטענה שכל מה שהמחאה רצתה זה דירה ברוטשילד, וטען שמקורות המימון היו זרים ובעלי אינטרסים. ח"כ סתיו שפיר קמה לענות לו: "אתם לא מתביישים?"

 

 

סתיו שפיר מציגה: שלושה פתרונות מהירים למצוקת הדיור

חברת הכנסת סתיו שפיר נאמה היום במליאת הכנסת בדיון 40 חתימות על מצוקת הדיור והציעה פתרונות מיידים למצוקת הדיור. בנאומה אמרה שפיר כי לממשלה לא באמת אכפת ממחירי הדיור המטורפים, לדבריה: "כל ממשלה שהיה לה באמת אכפת ממעמד הביניים, היתה מעבירה מזמן כמה חוקי חירום בסיסיים. אבל הממשלה הזאת לא באמת רוצה. ממשלה שרוצה לשנות את שוק השכירות יכולה להעביר היום חוק שיפקח על עליית שכר הדירה כחלק מחוזה השכירות. ממשלה שבאמת רוצה לשנות את שוק הדיור יכולה לחייב את היזמים לבנות דירות בהישג יד בכל פרויקט חדש בתמורה לתמריצים כמו זכויות בניה ופטורים ממס. ממשלה שבאמת אכפת לה מהמשבר הלאומי יכולה להטיל מס על דיירי חוץ, ארנונה על דירות ריקות, לשקם את פנים הערים במקום להבריח אותנו לשוליים. אבל לממשלה הזאת לא באמת אכפת. היא מושכת זמן עם ועדות וקבינטים מיותרים ובינתיים המחירים עולים והאזרחים קורסים".

 

 

סתיו שפיר חושפת את הלוביסטים במליאת הכנסת

בנאום על חוק הריכוזיות חשפה ח"כ סתיו שפיר את מה שהתרחש מאחורי הקלעים של גיבוש החוק. "לפני שאנחנו מצביעים על החוק ההיסטורי הזה, חשוב שהציבור הישראלי יידע – החוק הזה נכתב על ידי חברי הכנסת, אבל לא רק על ידנו", אמרה שפיר, "החוק הזה נכתב גם על ידי השותפים הנראים והבלתי-נראים שישבו בתוך וועדת הכספים והסתובבו במסדרונות – השתלדנים, הלוביסטים. הם, שמשוחחים באופן חופשי עם חברי הכנסת ומעמידים את חלקם תחת לחצים כאלה ואחרים, "עזרו" לעצב, לשכתב ולהשפיע עליו מאחורי הקלעים ואפילו ממש סביב שולחן הוועדה".

שתפו עם אחרים...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn